Ela Krzywosz
Fot: Magda Sobieska

Moje dlaczego

Nagrywam podcasty dla osób, które chcą zgłębiać swoją psychikę, poszerzać swoją świadomość i dopuszczać do głosu swoją nieświadomość. Realizuję projekt
“Z czym jesteś?” po to, aby propagować psychoterapię, ale nie konkretnie w moim gabinecie, tylko w ogóle, psychoterapię jako taką. Oswajam ją.
W mojej pracy nadszedł taki moment, kiedy zapotrzebowanie na spotkanie ‘twarzą w twarz’ przewyższa czas jaki mogę fizycznie dać, dlatego proponuję rozwiązanie on-line i alternatywną metodę spotkań, rozmów, kontaktu dla osób, które tego potrzebują.

Doświadczenie zawodowe

W 2006 roku ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie na Wydziale Psychologii tytułem magistra psychologii klinicznej. W 2011 roku podjęła 4-letnie studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej.

Odbyła liczne szkolenia, m.in. szkolenie z zakresu uzależnienia od seksu w 2013 roku, prowadzone przez brytyjskich psychoterapeutów – Paula Hall i Nick Turner, w Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Radzimowicach w Szklarskiej Porębie. Ponadto, w latach 2013 – 2014 ukończyła szkolenia z zakresu pracy z osobami z syndromem DDA/DDD organizowane przez ETOH – Fundację Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych oraz przez Instytut Psychologii Zdrowia. Brała udział w konferencjach i warsztatach psychologicznych, spośród których na szczególną uwagę zasługują warsztaty z zakresu zaburzeń osobowości w Szpitalu Klinicznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie.

Od 2017 roku uczestniczy w 4-letnim programie szkoleniowym, w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie, którego zwieńczeniem jest otrzymanie Certyfikatu EAGT (European Association for Gestalt Therapy) oraz Certyfikatu PTPG (Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt). Program szkoleniowy jest zgodny z wymaganiami EAGT (European Association for Gestalt Therapy) oraz EAP (European Association for Psychotherapy).

Posiada kilkunastoletnie, bogate doświadczenie zawodowe. Doświadczenie kliniczne zdobywała pracując w placówkach psychiatrycznych, gdzie pracowała z pacjentami psychotycznymi, z zaburzeniami osobowości, z zaburzeniami lękowymi oraz depresyjnymi. Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywała na licznych stażach w placówkach zdrowia psychicznego.

Od 2008 roku współprowadzi Ośrodek Psychoterapii „Tu i Teraz” w Warszawie, gdzie pracuje jako psychoterapeuta, proponując formę terapii integracyjnej, w której stosuje się różnorodne formy, dostosowane do potrzeb konkretnego przypadku. W Ośrodku prowadzi terapie indywidualne, podczas których pracuje m.in. z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami osobowości, a także rozwojem interpersonalnym, terapie grupowe, interwencje kryzysowe oraz poradnictwo psychologiczne. Od czasu powstania Ośrodka intensywnie pracuje z osobami z tzw. syndromem DDA/DDD. Na przestrzeni ostatnich 10 lat wyspecjalizowała się w terapii indywidualnej i grupowej. W pracy z grupami terapeutycznymi DDA/DDD, opiera się na swoim autorskim programie terapii grupowej, zarówno na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym.

Głównym celem pracy w programie grupowym na poziomie zaawansowanym jest przepracowanie destrukcyjnych schematów interpersonalnych, w podejściu integracyjnym, psychodynamicznym, Gestalt i systemowym.

W swojej pracy zawodowej prowadzi ciekawe autorskie warsztaty z pracy nad tożsamością, warsztaty z seksualności, warsztaty dotyczące związków partnerskich, diagnozujące trudności i problemy w relacjach partnerskich oraz warsztaty polegające na zdefiniowaniu problemów, konfliktów i kryzysów w naszym życiu.

Czerpie inspiracje z analizy jungowskiej, pokrewnych podejść analitycznych i psychodynamicznych oraz nowatorskich podejść systemowych.

Archiwum własne

Dlaczego psychoterapia to najwyższy akt odwagi – opowiada psychoterapeutka Ela

O najważniejszym pytaniu w życiu, pytaniu psychoterapeuty “Z czym jesteś?”